Bár a toborzási folyamatok során gyakran találkozunk mennyiségi elvárásokkal, fontos, hogy mindig megtartsuk az emberközpontú megközelítést, ne tévesszük szem elől, hogy a jelöltek nem csak „számok”, adatok a statisztikában, hanem valódi emberek. Fontos az odafigyelés, visszajelzés, a támogatás, az empátia. A szolgáltatói/munkaadói oldalon pedig a jelöltektől kapott információk sokat segíthetnek abban, hogy hogyan tudjuk vonzóbbá tenni a nyitott lehetőséget az álláskeresők számára, illetve miként javíthatunk folyamatainkon.
Pályázóink visszajelzései alapján csokorba gyűjtöttünk néhány fontos tényezőt, melyek a jelöltélményt befolyásolhatják:
A jelentkezési folyamat legyen érthető, gyors, egyszerű.
A jelöltek már a pályázat kezdeti fázisában szeretnek átfogó képet kapni a figyelmükbe ajánlott pozícióról és a munkáltatóról, a céges kultúráról, a csapatról, a kiválasztás teljes folyamatában fontos tehát a transzparencia a kommunikáció során.
Ugyan a toborzásban is egyre nagyobb szerepet kap a mesterséges intelligencia, ezen a területen a személyesség szerepe továbbra is megkérdőjelezhetetlen. Fontos, hogy a jelöltek számára legyen egy kapcsolattartó, akit kérdéseikkel megkereshetnek és ne csak egy jelöltkezelő adatbázisrendszerből tájékozódhassanak pályázatuk státuszáról.
Mi magunk is sokszor találkozunk nem hétköznapi, ugyanakkor a jelöltnek annál fontosabb kérdésekkel, amelyek megválaszolása vagy éppen annak elmulasztása befolyással lehet a jelölt későbbi döntésére egy ajánlat elfogadására vonatkozóan. A jó jelöltélmény érdekében kezeljük a jelölteket egyénileg, figyelembe véve az egyedi igényeiket és elvárásaikat.
Az interjú során teremtsünk pozitív légkört, az interjúztató is legyen pontos és felkészült, a visszajelzés fontosságát pedig nem lehet elégszer hangsúlyozni.
Összességében a jelöltélményre való odafigyelés nemcsak a toborzási folyamatot teszi hatékonyabbá és eredményesebbé, hanem hosszú távon növeli a vállalat versenyképességét és hírnevét is.
Weboldalunk cookie-kat használ, hogy személyre szabottabb és relevánsabb böngészési élményt nyújtson. Részletek...